Čimčirínek slaví 100 let! - Kulturní sál Obecní hospody, neděle 25. 6. v 18:00

Vydáno: 7. 6. 2023

Přijďte s námi oslavit krásné kulaté výročí knížky Rudolfa Těsnohlídka  Čimčirínek a chlapci, která je s Bílovicemi svázána ještě užším poutem, než známá Liška Bystrouška. Děj knihy se totiž nejen odehrává u nás v Bílovicích, ale i hlavními hrdiny jsou konkrétní osoby z Bílovic.

Slavnostní setkání se uskuteční v neděli 25. 6. v 18 hodin v kulturním sále Obecní hospody a těšit se můžete na bohatý program. Knihu představí literární historička Hana Kraflová, ukázky textu si poslechneme v osobitém podání herce, režiséra a spisovatele Arnošta Goldflama a na knihu zavzpomíná také vnuk Rudolfa Těsnohlídka pan František Navrátil, jehož otec byl jednou z hlavních postav knihy. Dobovou atmosféru dokreslí klavírním přednesem paní Šárka Králová.

Akce je pořádána za finanční podpory obce Bílovice nad Svitavou a SKIP ČR - Velká Morava.

Vstupné dobrovolné, leták v příloze.

Těšíme se na vás!