Literární a výtvarná soutěž "Jižní Morava čte" na téma "CO VYPRÁVÍ VODA" - pro děti od 4 do 15 let

Vydáno: 5. 9. 2022

MZK spolu s jihomoravskými knihovnami letos vyhlašuje již sedmý ročník soutěže "Jižní Morava čte".

Tématem knihoven je v roce 2022 udržitelnost. Voda, jeden z přírodních elementů, tvoří společně se vzduchem základní podmínky pro život na Zemi. O světě pod vodou víme mnoho, ale je vše opravdu tak, jak se na první pohled zdá? Neskrývají se v hlubinách oceánů a moří například různá království, která jsou lidem zapovězena? Téma „Co vypráví voda“ dává soutěžícím prostor pro kreativní vyjádření fantazijního a snového světa, života lidem blízkého, ale zároveň vzdáleného, uchopitelného i neuchopitelného. Téma nabízí dostatek prostoru pro literární ztvárnění fantazijních příběhů, ale také pro výtvarné zpracování vodních světů a říší.

Soutěže s letošním tématem „CO VYPRÁVÍ VODA“ se může zúčastnit každý, kdo pochází, bydlí, studuje v Jihomoravském kraji a je mu od 4 do 15 let. Může soutěžit sám za sebe, s dalšími kamarády nebo spolužáky (do kategorie volné tvorby se mohou zapojit i větší skupiny, např. celé třídy, které vytvoří jeden projekt). Každý soutěžící může odevzdat pouze jednu soutěžní práci.

Děti se mohou do soutěže zapojit celkem v 7 kategoriích (literární, výtvarné, audiovizuální). Podrobný rozpis kategorií, informace o soutěži i odkazy na pravidla soutěže a přihlášku do soutěže najdete na:

V knihovnách, které se do projektu zapojí, bude pro malé i velké návštěvníky probíhat také doprovodný program. V Bílovicích jsme pro vás v rámci projektu připravili setkání se známou ilustrátorkou Galinou Miklínovou, které se bude konat v knihovně ve čtvrtek 6. října odpoledne (čas upřesníme).

Těšíme se, že se i letos do soutěže zapojí řada bílovických dětí. Vždyť Bílovicemi protéká řeka Svitava, která určitě skrývá nejedno tajemství, které se dá báječně literárně či výtvarně ztvárnit. Na březích mohou tančit víly, pod mlýnem možná číhá vodník... voda je zkrátka tajemná od nepaměti. A my se už teď těšíme na všechna dílka, která nám na toto téma doručíte!