Soutěž "Jižní Morava čte" pro děti od 4 do 15 let - září a říjen 2021

Vydáno: 8. 9. 2021

MZK spolu s jihomoravskými knihovnami vyhlašuje šestý ročník soutěže "Jižní Morava čte".

Moravská zemská knihovna (MZK) s podporou Jihomoravského kraje a ve spolupráci se zapojenými jihomoravskými knihovnami organizuje již šestý ročník soutěže pro děti a mládež v rámci projektu "Jižní Morava čte". Tématem letošního ročníku je "Teď to vidím jinak", jehož cílem je reflexe současné situace. Cílem projektu je rozvinout u dětí a mládeže nejen touhu po čtení, ale současně jim přiblížit knihovny jako místa, kde se snoubí zábava s poznáním, vzděláním a současně komunitním životem. Jako místa, jimiž se dá vstupovat do různých světů.

V knihovnách, které se do projektu zapojí, bude pro malé i velké návštěvníky probíhat doprovodný program. V Bílovicích jsme pro vás připravili setkání s básníkem a spisovatelem Radkem Malým, které se bude konat v knihovně v pondělí 20. 9. v 17:00.

Součástí projektu je i soutěž na téma "Teď to vidím jinak" pro děti z jihomoravského kraje ve věku od 4 do 15 let, které se do ní mohou přihlásit právě prostednictvím knihoven, a to jako jednotlivci nebo v kolektivech. Děti se v rámci soutěže mohou zapojit do literární, výtvarné nebo audiovizuální tvorby

PRAVIDLA SOUTĚŽE Jižní Morava čte 2021 (včetně přesného rozpisu jednotlivých kategorií) přikládáme v příloze.